• ESENT CLEAR Oleoactif na tradzik 10ml

ESENT CLEAR Oleoactif na tradzik 10ml

zaloguj by poznać ceny
Wysyłka w ciągu 4 dni
Dostępność Średnia dostępność

Metryka produktu :CLEAR Oleoactif


Raw material / Surowiec kosmetyczny


INCL : Camelina sativa seed oil, Thymus Vulgaris Flower Leaf Stem Extract


Camelina sativa seed oil CAS no /
Thymus Vulgaris Flower/Leaf/Stem Extract CAS no 84929-51-1

 

Składnik aktywny , oparty na wyciągu z Tymianka (Thymus Vulgaris) pozyskiwany w procesie destylacji parą wodną, w oleju z lnicznika siewnego ( inne nazwy tej rośliny to lennica, judra, rydzyk, ryżyk).

Preparat dedykowany do walki z niedoskonałościami, skazami skóry (TRĄDZIK !!!) -Anti blemish.
Pozyskiwany dzięki opatentowanej technologii ekstrakcji Oléo-éco, jest na bazie oleju, ekologicznie zaprojektowany, roślinny, posiada certyfikat COSMOS i jest w 100% pochodzenia francuskiego, o udowodnionej skuteczności już dawce 1%.


Thymus vulgaris L.użyta do produkcji preparatu jest w 100% dzika i organiczna,typowa dla obszaru południowej Francji zwanego „Garrigues”. Zawiera w swym składzie : tymol i karwakrol. Te dwa polifenole, są znane z silnych działań antyoksydacyjnych, przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych.

 

CLEAR Oléoactif®, ułatwia przenikanie substancji aktywnych do gruczołów łojowych w skórze. Olej lniankowy zawiera kwas α-linolenowy i 
kwas linolowy, których pozbawiona jest skóra dotknięta trądzikiem.

Wyciąg z tymianku ma z kolei działanie przeciwzapalne i antybakteryjne.

Stosowanie.

Preparat dedykowany przy produkcji kosmetyków dla cery trądzikowej. Zalecane stężenie w gotowym produkcie to 1-5%, przy szerokim pH kosmetyku w zakresie 3-10. Produkt rozpuszczalny w olejach.
Najprostsza formulacja to serum olejowe na bazie dowolnego lekkiego , niekomodogennego oleju roślinnego (słodki migdał, kameliowy itp ), na 95 ml oleju dodajemy 5 ml preparatu.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie